Årets Stemme
  • Bjørnar MoxnesLeder i Rødt
  • Warsan IsmailLegestudent og skribent
  • Luca Dalen EspsethTransaktivist
    Årets verste stemme
  • Fahad QureshiLeder i IslamNet
  • Mina GerhardsenGeneralsekretær i Actis
  • TriggerPR- og «kommunikasjons»byrå
    Årets film
  • DemningRegi: Paul Tunge
  • Kvinner i for store herreskjorterRegi: Yngve Sve Flikke
  • Louder Than BombsRegi: Joachim Trier
    Årets TV
  • SkamNRK
  • Uaktuelt med Amir og OdinVG
  • NettkrigerneVG
    Årets musikkutgivelse
  • EurokrjemBeglomeg
  • RunddansEmil Nikolaisen, Todd Rundgren, Hans-Peter Lindstrøm
  • Ten Love SongsSusanne Sundfør
    Årets bok
  • Klokken og sengenEline Lund Fjæren
  • Det urgamle materialetMazdak Shafieian
  • Fortellingen om ødeIda Hegazi Høyer
    Årets utested
  • Torggata Botaniske
  • Gaasa
  • The Villa
    Årets spisested
  • Hitchhiker
  • Pjoltergeist
  • Le Benjamin
    Årets live
  • Ferdigsnakka LIVERockefeller
  • DJ StrangefruitØyafestivalen
  • Oral Bee & Da Playboy FoundationRockefeller
    Årets kunst
  • Bjarne MelgaardMelgaard+Munch – The end of it all has already happened/Munch-museet
  • Guttorm GuttormgaardKJENT UKJENT/Stenersen-museet
  • Kjersti VetterstadQuest in Paradise/Unge Kunstneres Samfund
    Årets scenekunst
  • Marie BlokhusFugletribunalet
  • Vi tygger på tidens knokler Regi: Jonas Corell Pedersen
  • Strategier for en lysere fremtid Regi: Angelina Josephine Stojcevskas
    Årets ildsjel
  • Sverre EikaLege, 24SJU
  • Dyrebeskyttelsen i Oslo og Akershus
  • Kristian KallevikSjef for platebutikken Tiger og plateselskapet Fysisk Format
    Årets spisested
  • Marg & Bein
  • Bare Vestland
  • Bien
    Årets utested
  • Muskedunder
  • Hem
  • Vaskeriet
    Årets live
  • Bergen Internasjonale Performancefestival
  • Kakkmaddafakka USF Verftet
  • VibbefestØstre
    Årets kunst
  • Kay Arne KirkebøIsometric Structures/Tag Team
  • Steinar Haga KristensenThe Fundamental Part of Any Act/Entrèe
  • Kaia HuginScreening Motholic Mobble & Artist Talk/Stiftelsen 3, 14
    Årets scenekunst
  • DUB LeviathanTore Vagn Lid
  • Kafka Feat. RøyksoppHarald Eia, Nadina Bouhlou, Thorbjørn Harr
  • We to BeMette Edvardsen
    Årets ildsjel
  • Thomas Cook og Espen VaularDriver Nobel Bopel
  • Charlotte MyrbråtenAlt som er bra
  • Emilio SanhuezaNabovarsel
    Årets spisested
  • Egget
  • Kita
  • Omakase
    Årets utested
  • Hanekam
  • Cirkus
  • Øst
    Årets live
  • Kapittel15
  • Perkapella
  • FestkonsertkveldFolken
    Årets kunst
  • Marit Victoria Wulff AndreassenThrough the Woods/Stavanger kunstmuseum
  • Roar KyllingstadNye arbeider/Galleri Opdahl
  • Sandra Vaka OlsenSucking Skin/Rogaland Kunstsenter
    Årets scenekunst
  • Femti flotte år med Frode KommedalTore Renberg
  • Frihet og HatJoakim Guldberg Fugelli
  • Ingrid RustenLa den rette komme inn
    Årets ildsjel
  • Paul TungeFilmregissør
  • Torbjørn RødlandKunstfotograf
  • Siri Borge
    Årets spisested
  • Restaurant mathall
  • Brygghus 9
  • Credo
    Årets utested
  • Diskoteket
  • BrukBar/Blæst
  • Cafe løkka
    Årets live
  • MonolithicBrukBar/Blæst
  • Pstereo
  • Kosmorama filmfestival
    Årets kunst
  • Ane Hjort Guttu, Snorre 
Ytterstad, Vanessa Baird 
og Jana WinderenLorch Schives kunstpris/Trondheim kunstmuseum
  • Petter Buhagen og Ingri HaraldsenTurbidity/Trøndelag senter for samtidskunst
  • Lars Ø. RambergKapitalistischer Realismus/Trondheim kunstmuseum avdeling Gråmølna
    Årets scenekunst
  • Paradise NowVerk
  • Leonce og LenaRegi: Johannes Holmen Dahl
  • Blue MotellLisa Lie/PONR
    Årets ildsjel
  • Bård FlikkeFestivalsjef for Pstereo og potet
  • Eirik BrevikMannen bak DIGS EAT
  • Katja Brita LindebergKlovn