2009 var ikke klubbens år. Det kan de fleste enes med. Likevel gjorde noen det lille ekstra for byen vår. Her er de nominerte: Ready, steady, dance!

Lot Lot

Hvor lenge kan en klubb leve? Det er vanskelig å beregne, og desverre er det mange klubber i Oslo som ikke engang får prøve seg lenge nok til å få fart på sakene. Historien er en annen med Lot Lot, det nye konseptet som dukket opp på vårparten og gjorde det stort gjennom sommeren under Øyanatt-kveldene. Selv om det bare ble arrangert fem fester (vi ville ha fler!), så satt stemningen fra første stund, og  alle hjerter gleder seg til å se hva unge Mattis With og erfarne Jonas Wiik får til i 2010.

Brokesteady

Er det ett klubbkonsept som virkelig har markert seg selv i Oslo by i løpet av det siste året så er det Brokesteady. Med et imponerende antall klubbkvelder på blant annet Fisk&Vilt, Blå og Living Room har kollektivet klart å spre glede i form av house, bass, UK-funky, hyphy og Baltimore til Oslos mange natteranglere. Som om ikke det er nok har gutta i tillegg bidratt til å gjeninnføre mandagen som habil klubbkveld her i hovedstaden, og det er ikke bare bare! Lenge leve!

Full pupp

Puppen til Prinsen er intet nytt under klubbsolen i Oslo by, men vi elsker han for festene og musikken han har gitt oss de siste årene. Utlandet har heller ikke noe usnakka med denne usedvanlige trivelige prinsen ved navn Thomas og er også å finne på stort sett alle oppegående klubber rundt om i verden. Når han først er hjemme i gamlelandet finner du han på Blå eller i studioet sitt med prominente folk som Lindstrøm, Todd Terje og andre ringrever vi i NATT&DAG verdsetter høyt Tit it!

Les mer om Osloprisen og de andre nominerte her.